2011. október 23., vasárnap

1956 szelleméről



1956 és jelen rendszer között nincsen semmiféle kontinuitás. Ma 1956-ról úgy szónokolni, hogy létezik ez a fajta kontinuitás, az kvázi egyet jelent 1956 elárulásával. Más történelmi események és nemzeti ünnepek is hasonlóan a demagóg politikai szószék uralmát jelentik a tudatlan és öntudatlanul megvezetett tömegek fölött. Nem gondolom, hogy bármely 56-os azért harcolt volna, hogy 11%-os legyen országunkban a munkanélküliség, azért sem harcolt volna senki sem, hogy Józsefvárosban tiltsák a kukázást és bűnözőkkel egyenlő elbánásmódban részesítsék a közterületen élő hajléktalanokat. Ugyanígy egyetlen 56-os sem harcolt volna azért, hogy a még meglévő hajléktalan kunyhókat ledózerolják és az amúgy ezekben a kalyibákban, faházakban több évet simán áttelelt koldusokat, hajléktalanokat kiszolgáltassák egy olyan ellátó rendszernek, amely ellátó rendszer az 1/10-dük számára sem tud emberhez méltó körülményeket teremteni vagy csak a fagyhalált kínálja fel alternatívaként. A ma bürökratája, és a ma politikusa, aki ezeket intézi, aki a szegények ellen hergeli a lakosságot, nem egyéb mint egy alattomos megélhetési kollaboráns, egy embertelen szörny, senkiházi. A mindenkori ember számára teljesen mindegy, hogy azért halt-e meg, mert az ÁVH sortüze terítette le, vagy a munkanélküliségé, vagy a számlatartozások vagy a devizahitel miatti kilakoltatások miatt ugrott le a mélybe. A hatalmon lévők bűnrészesek maradnak, az ismeretlen hősök és áldozatok, pedig hősök és áldozatok, akikről akkor emlékezünk méltóképpen, ha ezt nem politikai rendezvényeken tesszük, ahol ide (jobb) vagy oda (bal) állítanak minket, hanem fogcsikorgatva várva az új időket, és várva bürökratáink mielőbbi bukását és ezáltal menekülésüket és elűzésük napját, mindig éberen az új magyar tavaszra várva - amikor a világ isten fiainak visszatérésére méltó lesz.
Az utolsó szó jogán még annyit fűznék hozzá, hogy nem a demokráciát kell védeni a jelenleg regnáló politikai hatalomtól, hanem az embereket kell megvédeni a politikai hatalomtól és az un. demokráciától is. És ez óriási különbség. Sohasem néztem jó szemmel azt, ahogyan ebben a hatalmi felosztásban a mindenkori ellenzék viseltetett.
Azért, mert ebben a rendszerben az ellenzék feladata mindig is az volt, hogy egy valós lázadás és egy igazságosabb társadalom felé való nyitást minden eszközzel megakadályozzon. Ezért amikor a taxis lázadás idején az szdsz tett, az nem volt egyéb, azaz ugyanaz volt, mint amit 2006 őszén a fidesz tett. Kifogni a szelet a lázadás vitorláiból, mert az országot uraló oligarchák és a felső tízezer ezt megköveteli. A fideszről sejtettük, de később ki is derült, hogy az MTV székház ostrománál az éles lőfegyver használatát hiányolták a rendőröknél. Ők a tömegbe lövettek volna éles lőszerrel is akár. De az mszp is megtette volna, ha a kocka fordul és a lázadás erőre kap. Ezért ezek alapján az én véleményem az, hogy a nem tetszik a rendszer címen rendezett demonstráció álságos és problematikus. Riasztó az amikor feltűnnek az ilyen helyeken a volt szdsz-es politikusok , a megszorítások fanatikus hívei vagy ismert liberálisok és mszp politikusok. Minden olyan tüntetés ahonnan ki vannak zárva ezek hitelesek, ahol viszont beengedik őket minden zokszó nélkül az eltávolításuk helyett, azokkal nem érdemes együtt tüntetni semmi ellen, mert ott megvezetés zajlik, és mindez érvényes a Jobbikra is, amióta a legszegényebbeket Józsefvárosban hátba szúrták ők is a fidesszel együttműködve. 1956 nem csak a fennálló diktatúrára, hanem a kapitalizmusra is nemet mondott, attól függetlenül így van, hogy 1956-ot a kapitalisták teljesen kisajátították a maguk számára.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése