A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dániel Péter. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dániel Péter. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. július 13., péntek

Sajtófigyelő - Isten állatkertjében: dr. Dániel Péter és a Gój Motoros


Előszóként csak annyit, hogy Benke József: Fényes Ösvény, Szürke Farkasok, Fekete Szeptember című nemzetközi terrorizmusról írt könyvében háromféle terrorizmust különböztet meg. Ideológiai indíttatású terrorizmust (RAF vagy Baader-Meinhof, Vörös Brigádok)  etnikai vagy szeparatista terrorizmust (szikh terroristák, ETA, IRA, palesztin-arab terrorizmus részben) és külön kategóriaként az állami terrorizmust említi. Utóbbi kategóriát a szerző a legvéresebbnek tartja. Főként USA és Izrael állam jár élen szerinte az állami terrorizmusban. A marxizmus mint sok más kérdést is, úgy látja: a terrorizmus kapitalista jelenség. Sokunk szerint a rendőri erőkkel felügyelt lakosság elleni támadásokat, a magyarországi kilakoltatásokat is az állami terrorizmus kategóriájába sorolhatjuk. 
A terror forradalmárjai (Uli Edel: A Baader-Meinhof csoport) asanisimasa.blog (filmajánló)
Gazdag István : Amerika háborús kultúrája  AD

Mi az állam? Friedrich Nietzsche, anarchisták és más állam ellen lázadók kedvelt és sokat idézett gondolatát idézem, hogy mi is az állam? Nos "Az állam a leghidegebb szörnyeteg minden hideg szörnyetegek közül." /Friedrich Nietzsche/

Im-ígyen szóla Zarathustra[1]:
„Állam? Mi az? Nos tehát! Most hegyezzétek fületeket szavamra, mert íme, a népek haláláról szólok most néktek.
Az állam a leghidegebb szörnyeteg minden hideg szörnyetegek közül. Hideg még a hazugsága is; és szájából ez a hazugság kígyózik elő: "Én, az állam vagyok a nép."
Szemenszedett hazugság! Alkotók voltak azok, akik megalkották a népeket, és hitet meg szeretetet róttak rájuk: az életnek szolgáltak így.
Megrontók azok, akik csapdájukba csalva államnak mondják a sokaságot: pallost és száz sóvárgást rónak reá.
Ahol van még nép, ott senki sem érti az államot; gyűlöletes, akár a szemmel verés vagy a szokás és jog elleni bűn.
Tanúbizonyságot adok néktek: minden nép nyelvén más a jó és megint más a gonosz: a szomszéd egyiket sem érti. Szokásra-jogra mind saját nyelvet alkotott.
Ámde a jó és gonosz összes nyelvén hazudik az állam; hazudik, bármit mondjon is - és lopta mindenét, bármije van. Hamisság mindene; ragadozó, lopott fogakkal mardos. Hamisak még a belei is.”


(Az idézetet a Szabad Pszichoanalitikus Egyesület facebook bejegyzéséből emeltem be.)

Iránban a hírek szerint Hamenei ajatollah a lakossághoz fordult, hogy készüljön fel a világ végére és a mahdi eljövetelére. Meglehetősen bizonytalan vagyok a mahdival kapcsolatban, akit rejtőzködő imámnak is neveznek a síiták. A 12.imám. Ez azt jelenti, hogy a 12.imám valójában nem halt meg, hanem csak rejtőzködik. Ha tanulmányaimról való emlékeim nem csalnak, az ő neve megegyezik majd a próféta nevével és a próféta rokonságából kerül ki. A mahdi (Mohamed Ibn  Haszan Al-Aszkarí) véget vet Al-Dadzsál (az Antikrisztus) uralmának. Az ábrahámi vallásokban (zsidó, keresztény, muszlim) a lineáris világszemlélet az uralkodó, a ciklikussal szemben. Így megváltó várásokra és a kihirdetett világvégékre is fel kell készülnünk. Az egyéni sors és a kollektív sors látszólag összekeveredett. A világvége pedig tart.
Mahdi és világvége jövőnk.info
Sía vagy szunna Kárpát-medencei Sía Iszlám Szövetség

    A képen Mészáros Imre, az ECHO TV pártfogoltja, 
akinek szó szerint a tenyerébe vagy öklébe szaladt Dániel Péter

" Ezennel bocsánatot kérek, hogy tegnap az arcommal megütöttem a mészáros imre nevezetű, hitvány, hazug, fasiszta bunkó kezét." fotó és szöveg forrása: dr. Dániel Péter facebook oldala

A szobor háború folytatódik. Dániel Péter ügyvédet a bíróságon ököllel megütötte az ECHO TV-hez igen közel álló Mészáros Imre, a Gój Motoros Egyesület elnöke. Dániel Péter, hogy a rekedt hangú Öcsi bácsi boxkommentjével éljek feltehetően: "a fejével védte magát". Dániel Péter egyik gyökérkezelt foga az ütés hatására kettétört. Én mindig is tudtam, hogy az erős alkar a fő függvénye az erőteljes ütéseknek, és ezek a Gój Motorosok mást sem csinálnak egész nap, mintsem ...húzzák a gázt. A Gój Motorosok oldaluk szerint a mai napig várják a motorozni, utazni vágyó nőket is, úgy látszik Gój Motorosnak lenni legalább annyira előnyös lehet a nőknél, mint munkanélküli portásnak, vagy magára hagyott alkoholistának lenni valamelyik alkonyodó bozótban. 
Mészáros Imre állítása szerint dr. Dániel Péter ügyvédet nem ütötte meg, hanem az beleszaladt a tenyerébe. Dániel Péter ügyvéd nem is olyan régen, jól megfontolt politikai vezérelvek mentén öntötte nyakon Horthy Miklós tengernagy szobrát, a már megszokott vörös festékkel.  Valóban nagy az Isten és állatkertje is, Dániel az állatok, főként oroszlánok hergelésére szakosította magát, mert a politikai cirkusz nem áll meg. Eközben a liberális-nemzeti  politikai áltörésvonalak tovább fokozása érdekében az LMP-s képviselők is odaláncolták magukat a Közgép bejárata mögé, az oligarchák elleni tiltakozásul. Maradjon költői a kérdés, de a HírTV-ben miért nem számít rendkívüli hírnek az, hogy az amputált lábú Emma nénit és unokájának lakását a Koppány csoport védte szintén odaláncolva magukat, Miért nem volt rendkívüli hír a kilakoltatás miatti rendőri erő- és csapat összevonás. Miért nem volt rendkívüli hír egy könnygázas III.kerület Búza utcai kilakoltatás? Ahol is az állam rendőrök képében, emberjog-védőkre, pártfüggetlen internetes alternatív médiákra és az otthonvédő Koppány csoportra és a magyar lakosságra is rátámadtak tulajdonképpen? Egy immunválaszként előrevetülő politikai és választási közönybe fulladó ország 2014-es választás kudarca, a politikai legitimitását elveszítő rendszer és legitimitási koncokért való politikusok végvergődése olvasható ki a jelekből és a tőkés társadalom válsága is a Munkáspárt szerint.
Nagy magyar műbalhé Munkáspárt *
Dániel Péter azt üzeni Hh  Pest Megyei Hírhatár
Gój Motoros Egyesület  

────────────────
[1] Zarathustra ( Terebess Ázsia Lexikon )
Amikor Zarathustra (Zoroaszter) megszületett felnevetett. Apjával, Pourusaszpal (érdekes a purusa szanszkrit kifejezésre nagyon hasonlít) megpróbálták elhitetni, hogy fiából áradó fény a gonosz jele, ezért máglyára vetette, de a tűz nem fogott a gyermeken. Harmincéves korában elvonult a sivatag egy barlangjába itt érte első látomása, hatalmas, földöntúli alakot látott maga előtt, aki az angyalok elé vitte őt. Itt mennyei vizsgálóbírák elé vitték és beavatták az igaz vallásba. Ez volt az első a nyolc látomása közül, melyekben Isten és a Jó Gondolat megjelent neki. (John R. Hinnels: Perzsa mitológia)

2012. május 16., szerda

Sajtófigyelő - Folytatódik a "szobrok háborúja"

(fotó forrás:Dániel Péter facebook oldala)
 Meggyalázták a csendőrséget. Családi szubjektív, de nekem 1956-os nagybátyámmal való beszélgetés jut az eszembe, hogy Horthy-időszak alatt az urak asztaláról, a fényes lakomákról, a szegény cseléd hazavihette a csirkecsontot a gyerekeinek, az volt a nassolni való.  A csirkecsont, mint egy korszak jellemzője. Én azt viszek a szoborhoz, csirkecsontokat, mert én is teszek egy sétát. Nem vörös festék kell ide Dániel Péter, azzal öntsd nyakon a Gyurcsány haverodat, hanem a csirkecsont. Be kell látni, hogy egy magyarnak semmiféle közösséget nem szabad vállalnia azokkal, akik éppen ebben az időpontban röfögik körül az új büntetőtörvénykönyv tervezetét. Mert ez jön a TV-ből. Pro és kontra. Ebben a korszakban a jobbikosok és fideszes szobortologatók egy olyan korszakot idealizálnak, ahol a szegény ember gyereke maximum mezítlábas labdaszedő lehetett valamelyik teniszpályán. Legalább tudjuk, hogy milyen sorsot szánnak, láthatóan körvonalazódnak a szándékok.
                                        (fotó forrása: Fekete Gyula - Fortélyos félelem igazgat)

Hasonlóan a BTK-hoz, ahol nem igazságos büntetést akarnak, a lex talionnis ősi elve szerint, hanem kizárólag elrettenteni és rákkeltő moslékot adagolni az elítélteknek - most vallották be ismételten, hogy ők elrettentenek, nem - ők nem csak elrettentenek, hanem gyilkolnak - az állam gyilkos; ez az amit be kellene látni végre. Egy nagyívű gondolkodás pedig köp az ilyen kisszerű, kártevő patkányokra, akiknek legfőbb gondja továbbra is az elrettentés és a pusztítás. Sem a pre- és sem a posztfasizmussal nem lehet kiegyezni, a kapitalizmussal pedig le kell számolni, mert az gerjeszti mindezt. Ha még maradt bennünk abból a régi nemességünkből, akkor tudjuk, hogy nekünk nem kutyaként kell kullognunk és láncon bólogatnunk, hanem szabadon gondolkodni és élni. Persze éltünk volna mi szabadon, de lefegyvereztek minket, mert szerintük az erőszak monopóliuma az kizárólag államé. Szerintem meg, ahol az ember nem hordhat és ragadhat fegyvert, ott rabszolga és cseléd marad. Minek hatalmaznék én fel porkolábokat, hogy börtönbe vessenek? Politikus pártmajmokat, hogy majd azok megvédenek igaztalan törvényekkel meg rendőrséggel ? Csak ott van szükség elnyomásra, ahol elnyomás van. A rabszolgaság legfőbb jellemzője ez, nem a szabadságé. Minden nap a televízión keresztül orrba-szájba a szabadságról papolnak neked, erről ír a sajtó is, akkor bizonyára azért történik mindez, mert nincs. Különben mi értelme lenne ekkora propagandagépezetet fenntartani, pénzelni és védeni? Titkosszolgálat és sajtó egykutya. Aztán a rabszolgák tudatlanok is maradnak, és bálványokat is emelnek nekik, jobbról, balról és mindenhonnan, hogy legyen kit tisztelniük. Gomba módra fognak szaporodni a bálványok hazánk területén. Így idegenítik el a történelmet a rabszolgáktól. El fog jönni a bálványok alkonya. A parlamentben zajló szemétségekről csak annyit: Gaudi Nagy Tamás már üzent az új, széles rétegeket is kriminalizálni szándékozó BTK parlamenti tárgyalásán bólogatva, én is üzenek neki mivel az állam a legnagyobb bűnöző: azt üzenem, hogy az állammal le fogunk számolni, és az államnak a továbbiakban nem terem babér. :-) Mindez válaszcsapás lesz arra, hogy Önök az azonos megtorlás elve helyett, a korlátlan megtorlást alkalmazzák, Az önök államában a büntetés célja az elrettentés, a pokol, láthatóan még a sötét középkorban élnek, az én számomra csak az igazságosság létezik. Mindez a tevékenységük párhuzamba állítható, megszorítások, szigorítások, megszorítás, szigorítás. A Jobbik a Fidesszel együtt a hajléktalanokra támadt Józsefvárosban, senki ne gondolja, hogy a Jobbiknak és a FIDESZnek bármi köze lenne olyan fogalmakhoz, mint igazságosság, szociális érzékenység, magyar nemzet. Látható, hogy a nemzeti érzés ezeknek csak máz, a vérvörös festékkel leöntött Horthy-szobor pedig üzenet.
Noha ugyanez érvényes minden kapitalista, globalizációt támogató pártra is. Bízzunk abban itt Magyarországon, hogy a Syriza megnyeri a görög választásokat, vagy kormányalkotó erő lesz. Madridban százezrek voltak az utcákon. Olaszországban sem kiegyensúlyozott a helyzet. A mediterraneum országaiban lázadás közeli állapotok uralkodnak. Egy világos és tiszta világforradalom körvonalazódik, eközben Magyarországon véreskezű hóhérok, árulók és tömeggyilkosok szobrainál áldoznak a sötét regresszióba süllyedt mélymagyarok. Amikor beszélgettem az Occupy egy tagjával, ő azt mondta, hogy Magyarország a vérrög és valójában világforradalom zajlik. Természetesen ő azért jött Magyarországra, hogy elindítsa itt is a folyamatokat. A Hír TV esti beszélgetős műsorában elhangzott, hogy a fejekben nem tiszta, hogy ki volt Horthy Miklós, alább pár link látható, amelyek a tisztánlátáshoz feltétlenül hozzájárulnak.

Kapcsolódó weboldalak:
"A fehérterrort támadó cikkei miatt az Ostenburg-különítmény tisztjei elhurcolták és társával, Bacsó Bélával együtt a Megyeri csárda és a Fővárosi Vízművek között meggyilkolták, holttestüket a Dunába dobták."
Somogyi Béla WikipédiA
1920. február 17-én gyilkolták meg Somogyi Bélát és Bacsó Bélát Munkások Újságja
Nyomozás a Somogyi és Bacsó-ügyben Huszadik Század
Orgoványi tömeggyilkosság  BpStart
Albertini Béla: Budapesti szociofotók - világháborútól világháborúig  BFL Budapest Főváros Levéltára
Escher Károly: Gyermeknyomor a két világháború között  BFL Budapest Főváros Levéltára
Romsics Ignác: Horthy-képeink Mozgó Világ online
Csütörtökön vörös festékkel leöntik Horthy szobrát   Amerikai Népszava
Fejétől a farkáig vörös lett Horthy faszobra Amerikai Népszava 
Dániel Péter mindenhol akcióban - fotósorozat az antifasiszta hősről bar!kád (humor)
Az éj leple alatt bűnözött a büdösbogár  Hunhír
Újra megrongálták Horthy István emléktábláját Belváros.blogspot

Szegény hírek: 
"Bűncselekménnyel vádolják a tegnap esti házfoglalókat. Pedig szerintünk annak kellene bűncselekménynek lenni, hogy a tulajdonosok parlagon hagynak olyan épületeket, ahol emberek lakhatnának."
(AVM facebook)
Házfoglalás a VII.kerületben  propeller
Schádi Tamás beszéde a bíróság előtt 2012. május 10-én AVM
Rendőrök tartják vissza a lakásfoglalókat hvg

Magamról:
Találtam pár oldalt, egészen Weissenburgi Vecelinig vezetnek a szálak. Erre sem lennék büszke.
Eölvedy-Gachal WikipédiA
A Gutkeled nemzetség Családfák
Gutkeled nemzetség WikipédiA